Powered by Smartsupp

Jak postupovat po autonehodě?

Ludek Grezo
Ludek Grezo
2024-02-02
Rychlé vyřízení objednávky přímo na stránkách. Pronájem auta na víkend splnil naše očekávání. Cena odpovídá kvalitě auta a služeb. Doporučuji
Lenka
Lenka
2024-01-28
+Výhodné podmínky pokud najedete s autem menší množství kilometrů. +Online podpora při výběru vozidla +Přistavení na adresu -nutnost platit kauci
Dominik Koubek
Dominik Koubek
2024-01-06
Půjčili jsme si auto na Vánoce a nový rok. Předání bylo velmi profesionální a příjemné. Auto bylo krásné a nebyl s ním žádný problém. Moc děkuju a vřele doporučuju!
mARTin
mARTin
2023-06-23
Autopůjčovna s nonstop provozem nám zajistila minibus pro celou rodinu. Všechno šlo jako po másle, do dvou hodin jsme ho měli před barákem. Doporučujeme.
Martin 81
Martin 81
2023-06-05
Pronájem auta na víkend proběhl bez problému. Nonstop autopůjčovna splnila vše dle počáteční dohody. Vstřícné jednání zaměstnanců a rychlé přistavení vozidla na adresu na poslední chvíli v pátek navečer si zaslouží 5/5

Pokud se stanete účastníkem autonehody, je důležité dodržet následující postup:

  1. Zkontrolujte stav účastníků nehody. Pokud jsou zraněni, přivolejte záchrannou službu.
  2. Zabezpečte místo nehody. Zapněte výstražná světla a umístěte výstražný trojúhelník ve vzdálenosti 50 metrů od místa nehody.
  3. Vyměňte si s ostatními účastníky nehody kontaktní údaje. Zaznamenejte si jméno, adresu, telefonní číslo a číslo poznávací značky jejich vozidel.
  4. Vyplňte protokol o nehodě. Pokud se s ostatními účastníky nehody nedohodnete na viníkovi nehody, je nutné vyplnit protokol o nehodě. Protokol o nehodě vystavuje policie, nebo ho můžete vyplnit sami.
  5. Oznamte nehodu své pojišťovně. Pojišťovna bude potřebovat protokol o nehodě, aby mohla vyřídit pojistnou událost.

Další postup

V případě, že se s ostatními účastníky nehody dohodnete na viníkovi nehody, můžete postupovat následujícím způsobem:

  • Pokud je viník nehody schopen uhradit škodu, můžete se s ním dohodnout na mimosoudním vyrovnání.
  • Pokud není viník nehody schopen uhradit škodu, můžete podat žalobu na náhradu škody k soudu.

V případě, že se s ostatními účastníky nehody na viníkovi nehody nedohodnete, bude o vině nehody rozhodovat policie. Pokud bude policie shledávat, že jste viníkem nehody, bude vám vystaveno rozhodnutí o vině nehody. Toto rozhodnutí bude součástí pojistného plnění, které vám bude vyplaceno pojišťovnou.

Postup po autonehodě je důležitý, abyste mohli vyřešit všechny záležitosti spojené s nehodou a abyste byli chráněni v případě, že dojde k soudnímu sporu.