Powered by Smartsupp

Náhradní vůz zdarma

Zdarma vám zapůjčíme adekvátní náhradní vozidlo po celou dobu opravy, případně do ukončení pojistné události. Náhradní vozidlo zdarma z povinného ručení. Ano, zapůjčení náhradního vozidla na nezbytně dlouhou dobu ve stejné kategorii je hrazeno z povinného ručení viníka.

Pokud jste řidičem a máte povinné ručení, měli byste vědět o velkém benefitu – náhradním vozidle zdarma. Nechte se inspirovat tímto článkem, který nabízí všechny důležité informace o tom, jak a kde sehnat náhradní automobil zdarma.

Nevíte si rady, zavolejte nám +420731 151 188

Prohlédnout si nabídku vozů

Kdy vzniká nárok na náhradní vůz zdarma?

 • Na zapůjčení náhradního vozidla ZDARMA máte nárok vždy, pokud nejste viníkem dopravní nehody.
 • Pokud dojde k poškození vašeho vozidla při nehodě, můžete si vyzvednout náhradní vůz zdarma. V případě, že je vaše auto vyřazeno z provozu kvůli havárii, můžete také požádat o náhradní vůz. Bohužel to neplatí pro mechanické poruchy.
 • Náklady platí pojišťovna viníka . Proto musí mít každý vůz sjednané povinné ručení, které si platí každý provozovatel vozidla a už podle názvu poznáte, že je ze zákona povinné. Pojišťovna zaplatí škody na zdraví a majetku a samozřejmě i náklady spojené se zapůjčením náhradního vozidla.  Za určitých okolností může být pojišťovna povinna poskytnout svým klientům náhradní auto zdarma. Toto právo vyplývá ze zákona o pojistném trhu č. 247/2014 Sb., který stanoví, že pokud je auto pojistně chráněno a dojde k havárii, je možné požadovat od pojišťovny bezplatné použití jiného vozidla.
 • Nárok na náhradní vůz stejné kategorie. Trvejte na voze stejné kategorie a nenechte se odbít. Pokud máte vůz s automatickou převodovkou, máte právo na náhradní vůz s automatickou převodovkou!

Pojišťovna viníka dopravní nehody má ve vlastním zájmu stáhnout náklady na co nejmenší částku a proto se snaží s podporou některých autorizovaných servisů přesvědčit klienta, že má v ceně pouze určitý počet kilometrů.

Nenechte se odradit! Pravda je taková, že s vozidlem můžete jet klidně na dovolenou do zahraničí! Vy přeci nemůžete za to, že váš vůz někdo poškodil.

Nezapomeňte však informovat při zapůjčení náhradního vozu autopůjčovnu, že chcete vycestovat do zahraničí. Potřebujete totiž získat povolení k vycestování z ČR a zaplatit případné poplatky.

 

Náhradní vůz ještě dnes

Kdy čerpat Nárok na náhradní vůz?

 • Jsem poškozen při dopravní nehodě a můj vůz je nepojízdný, nebo nezpůsobilý k jízdě, neboť došlo k poškození omezující jeho technickou způsobilost.
 • Během naplánovaného termínu opravy. Vozidlo je objednáno do servisu. Do té doby je vůz plně pojízdný, jedná se o opravu laku, popřípadě lehké deformace částí karoserie bez ostrých hran.
 • Vůz je zcela zničen, jedná se o tzv. Totální škodu. Stejně jako v předchozích případech zajištuje výpadek mobility náhradní vozidlo na dobu přiměřenou situaci. Koupě nového vozidla, sjednání financování, likvidace autovraku a veškeré martyrium vedoucí k obnovení životního standardu poškozené strany. Jak rozsudky Nejvyššího Soudu opakovaně a shodě potvrdily, i zde mají poškození právo na náhradu vynaložených nákladů za pronájem náhradního vozidla.

Dopravní nehoda

Téměř každý z nás to zažil. Během okamžiku jsme se stali součástí dopravní nehody. Ať už jako svědci, nebo účastníci.

Pokud jsme měli štěstí, obešla se nehoda bez zranění, či trvalé újmy na zdraví.

Odnesl to pouze náš plechový miláček a možná pár věcí v kufru.
Pokud Vám protistrana poskytla veškeré informace a součinnost k sepsání protokolu o vzniku dopravní nehody, nebo namísto dorazila dopravní policie a celou událost profesionálně zaznamenala, můžeme vám nyní napovědět, jak celou událost vyřešit s nejmenší mírou časových ztrát.

Na základě vaší plné moci převezmeme kompletní zastoupení ve věci náhrady škody, ušlého zisku, případně ztráty hodnoty vašeho vozidla způsobené jeho opravou. Umíme také na míru zlikvidovat škodu na vozidle která by v servisu mohla přesáhnout jeho skutečnou cenu a na které by vydělal pouze autoservis, ale vám by poté zbylo jen vozidlo za mnohem nižší prodejní cenu než stejná auta, co nikdy předtím neprošla nákladnou opravou.

Víme na co máte nárok!

 • Náhradní vozidlo po dobu opravy.
 • Náhrada ušlého zisku.
 • Náhrada za odtažení vozidla do servisu.
 • Náhrada za jeho uskladnění po dobu řešení způsobu likvidace škody.
 • Náhrada za věci poškozené při dopravní nehodě. (kupříkladu brýle, telefon, oblečení , zavazadla)
 • Právní zastoupení, tlumočník, náklady za ubytování.

To všechno vám musí viník dopravní nehody refundovat. Nebýt jeho nepozornosti, nebo porušení pravidel silničního provozu, vám by nikdy žádná škoda nevznikla.

Nehoda není Náhoda

Pokud vás budeme při vymáhání vzniklých škod zastupovat, spolehněte se, že uplatníme v řízení o likvidaci vše, na co máte nárok.