Powered by Smartsupp

Nová Škoda Superb IV generace

Roman Militký
Roman Militký
2024-06-02
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Minibus výborný, jednání autopůjčovny skvělé. Doporucuji.
Alena Kočková
Alena Kočková
2024-05-18
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Skutečně nonstop i o víkendu. Dobrá a rychlá komunikace s online operátorem. Doporučuji.
Ludek Grezo
Ludek Grezo
2024-02-02
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Rychlé vyřízení objednávky přímo na stránkách. Pronájem auta na víkend splnil naše očekávání. Cena odpovídá kvalitě auta a služeb. Doporučuji
Lenka
Lenka
2024-01-28
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
+Výhodné podmínky pokud najedete s autem menší množství kilometrů. +Online podpora při výběru vozidla +Přistavení na adresu -nutnost platit kauci
Dominik Koubek
Dominik Koubek
2024-01-06
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Půjčili jsme si auto na Vánoce a nový rok. Předání bylo velmi profesionální a příjemné. Auto bylo krásné a nebyl s ním žádný problém. Moc děkuju a vřele doporučuju!
mARTin
mARTin
2023-06-23
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Autopůjčovna s nonstop provozem nám zajistila minibus pro celou rodinu. Všechno šlo jako po másle, do dvou hodin jsme ho měli před barákem. Doporučujeme.
Martin 81
Martin 81
2023-06-05
Trustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google.
Pronájem auta na víkend proběhl bez problému. Nonstop autopůjčovna splnila vše dle počáteční dohody. Vstřícné jednání zaměstnanců a rychlé přistavení vozidla na adresu na poslední chvíli v pátek navečer si zaslouží 5/5

Škoda Superb IV generace: Nový vrchol nabídky české automobilky

Škoda Superb je již tradičně vrcholem nabídky české automobilky. Nová, čtvrtá generace, která byla představena v roce 2023, přináší řadu novinek a vylepšení, které z ní činí ještě atraktivnější a konkurenceschopnější vůz.

Jaké jsou nejčastější dotazy o novém Superbu?

1. Jak se liší od předchozí generace?

Nová generace Superbu je výrazně větší a prostornější než předchozí model. Rozvor náprav se prodloužil o 8 cm, díky čemuž je interiér ještě prostornější a pohodlnější. Zvětšila se také zavazadlový prostor, který nyní nabízí objem až 660 litrů (u kombi verze až 1965 litrů).

2. Jaké motory nabízí?

Nový Superb je k dispozici s širokou nabídkou motorů, včetně benzinových, naftových a plug-in hybridních. Benzinové motory mají objem 1,5 nebo 2,0 litru a výkon od 150 do 265 koní. Naftové motory mají objem 2,0 litru a výkon od 150 do 200 koní. Plug-in hybridní verze má kombinovaný výkon 218 koní a dojezd na elektřinu až 60 kilometrů.

3. Jaká je výbava?

Nový Superb je vybaven řadou nejmodernějších technologií, včetně adaptivního tempomatu, automatického nouzového brzdění, asistenta jízdy v pruzích a adaptivního podvozku. V nabídce je také široká škála asistenčních systémů, které zajišťují větší bezpečnost a pohodlí jízdy.

4. Jaké jsou ceny?

Ceny nového Superbu začínají na 799 900 Kč.

Ceny nového Škoda Superb IV generace jsou konkurenceschopné s podobnými vozy v dané třídě. Vůz nabízí širokou nabídku motorů, výbavy a technologií, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Ceny dalších výbavových stupňů:

 • Ambition začíná na 876 900 Kč a přidává například 18" hliníkové kola, virtuální kokpit, automatickou převodovku DSG, třízónovou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a bezklíčový přístup.
 • Style začíná na 916 900 Kč a přidává například adaptivní podvozek, Matrix LED přední světlomety, ambientní osvětlení, vyhřívaná zadní sedadla, elektricky ovládanou střechu a parkovací senzory vpředu.
 • L&K začíná na 1 050 900 Kč a přidává například 19" hliníkové kola, kožené čalounění, masážní přední sedadla, elektricky ovládané sedadlo řidiče s pamětí a panoramatickou střechu.

5. Kdy bude k dispozici?

Nový Superb je k dispozici od února 2023.

6. Kde si ho mohu vyzkoušet?

Nový Superb si můžete vyzkoušet v autorizovaném dealerství Škoda Auto.

7. Jaké jsou výhody zapůjčení nového Superbu?

Zapůjčení nového Superbu vám umožní vyzkoušet si vůz ještě před koupí. Můžete si tak ověřit, zda vám vyhovuje velikost, prostornost, jízdní vlastnosti a další parametry.

8. Jaké jsou podmínky zapůjčení?

Podmínky zapůjčení nového Superbu se liší v závislosti na autopůjčovně. Obecně však platí, že musíte být starší 18 let, mít řidičský průkaz a platnou pojistku.

9. Jak mohu získat slevu na zapůjčení?

Slevy na zapůjčení nového Superbu mohou nabízet autopůjčovny v rámci různých akcí. Můžete také získat slevu, pokud si vůz zapůjčíte na delší dobu.

10. Jaké jsou recenze nového Superbu?

Recenze nového Superbu jsou obecně velmi pozitivní. Vůz je chválen za svou prostornost, jízdní vlastnosti, výbavu a bezpečnost.

11. Jaké jsou jízdní vlastnosti nového modelu Škoda Superb IV generace?

Jízdní vlastnosti nového modelu Škoda Superb IV generace jsou celkově velmi dobré. Vůz je stabilní a dobře se ovládá, i při vyšších rychlostech. Na silnici sedí jako přibitý a neztrácí stabilitu ani v zatáčkách. Jízdní vlastnosti nového modelu Škoda Superb IV generace jsou celkově velmi dobré. Vůz je stabilní, dobře se ovládá a nabízí pohodlnou jízdu.

Nový Superb je vybaven novým podvozkem DCC, který umožňuje nastavit jízdní vlastnosti podle individuálních preferencí řidiče. V základním nastavení je podvozek naladěn na komfort, ale lze jej nastavit i na sportovní jízdu. Vůz je vybaven také variabilním přenosem točivého momentu mezi přední a zadní nápravu, který zlepšuje trakce a ovladatelnost vozu.

Komfortní jízda

Nový Superb je velmi pohodlný vůz. Sedadla jsou měkká a dobře tvarovaná, takže se v nich budete cítit pohodlně i na dlouhých cestách. Podvozek je naladěn na komfort, takže tlumí nerovnosti na silnici a poskytuje klidnou a plynulou jízdu.

Sportovní jízda

Pokud preferujete sportovní jízdu, můžete nastavit podvozek DCC na sportovní režim. V tomto režimu je podvozek tuhší a vůz lépe drží stopu v zatáčkách.

Spotřeba paliva

Spotřeba paliva nového Superbu je vcelku nízká. Základní motor 1,5 TSI o výkonu 150 koní má kombinovanou spotřebu 5,3 litru na 100 kilometrů. Větší motory mají vyšší spotřebu, ale stále se pohybují v přijatelných mezích.

12. Jakou má nový Škoda Superb IV průměrnou spotřebu?

Průměrná spotřeba nového Škoda Superb IV je vcelku nízká. Základní motor 1,5 TSI o výkonu 150 koní má kombinovanou spotřebu 5,3 litru na 100 kilometrů, což je velmi dobrá hodnota. Větší motory mají vyšší spotřebu, ale stále se pohybují v přijatelných mezích.

Benzinové motory

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 5,3 litru na 100 kilometrů
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 5,9 litru na 100 kilometrů
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 7,0 litru na 100 kilometrů

Naftové motory

 • 2,0 TDI o výkonu 150 koní: 4,9 litru na 100 kilometrů
 • 2,0 TDI o výkonu 200 koní: 5,5 litru na 100 kilometrů

Plug-in hybridní pohon

 • 1,4 TSI e-TEC o výkonu 218 koní: 1,6 litru na 100 kilometrů (v elektrickém režimu)

13. Jaké agregáty budou v nabídce Škody Superb?

V nabídce Škody Superb IV generace budou k dispozici následující agregáty:

Benzinové motory

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní (kombinovaná spotřeba 5,3 litru na 100 kilometrů)
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní (kombinovaná spotřeba 5,9 litru na 100 kilometrů)
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní (kombinovaná spotřeba 7,0 litru na 100 kilometrů)

Naftové motory

 • 2,0 TDI o výkonu 150 koní (kombinovaná spotřeba 4,9 litru na 100 kilometrů)
 • 2,0 TDI o výkonu 200 koní (kombinovaná spotřeba 5,5 litru na 100 kilometrů)

Plug-in hybridní pohon

 • 1,4 TSI e-TEC o výkonu 218 koní (kombinovaná spotřeba 1,6 litru na 100 kilometrů v elektrickém režimu)

Škoda Superb IV generace nabízí širokou nabídku motorů, která uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Zákazníci mohou vybírat z benzinových, naftových a plug-in hybridních motorů.

14. Které karosářské varianty dostala Škoda Superb IV generace?

Škoda Superb IV generace je dostupná ve dvou karosářských variantách:

 • Liftback
 • Kombi

Obě karosářské varianty jsou postaveny na stejné platformě a mají stejnou délku rozvoru náprav. Liftback je o 17 mm kratší než kombi, ale má větší zavazadlový prostor.

Liftback

Liftback je klasický sedan s velkým zavazadlovým prostorem. Jeho zavazadlový prostor má objem 625 litrů, který lze rozšířit až na 1760 litrů sklopením zadních sedadel.

Kombi

Kombi je praktická varianta pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří potřebují přepravovat velké množství nákladu. Jeho zavazadlový prostor má objem 660 litrů, který lze rozšířit až na 1950 litrů sklopením zadních sedadel. Škoda Superb IV generace je dostupná ve dvou karosářských variantách, které uspokojí potřeby různých zákazníků. Liftback je dobrou volbou pro ty, kteří hledají elegantní a stylový vůz s velkým zavazadlovým prostorem. Kombi je dobrou volbou pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří potřebují přepravovat velké množství nákladu.

15. Kolik stojí základní model nové Škody Superb IV generace?

Základní model nové Škody Superb IV generace, tedy verze liftback s motorem 1,5 TSI o výkonu 150 koní a výbavovým stupněm Ambition, stojí v České republice 1 040 900 Kč. Verze kombi s tímto motorem a výbavou stojí 1 065 900 Kč.

Výbava Ambition zahrnuje následující prvky:

 • LED přední a zadní světla
 • 16" litá kola
 • Asistent udržení v jízdním pruhu
 • Asistent rozpoznávání únavy řidiče
 • Adaptivní tempomat
 • Automatická klimatizace
 • Digitální přístrojový štít
 • Multifunkční volant
 • Infotainment systém s dotykovým displejem o velikosti 8"
 • Bezklíčové odemykání a startování
 • Systém 9 Airbagů

Ceny dalších výbavových stupňů:

 • Style: 1 080 900 Kč (liftback), 1 105 900 Kč (kombi)
 • L&K: 1 200 900 Kč (liftback), 1 225 900 Kč (kombi)

Ceny plug-in hybridní verze:

 • Ambition: 876 900 Kč (liftback), 891 900 Kč (kombi)
 • Style: 916 900 Kč (liftback), 931 900 Kč (kombi)
 • L&K: 1 050 900 Kč (liftback), 1 065 900 Kč (kombi)

16. Jak dlouho čeká zákazník na dodání nového modelu Škody Superb?

Dodací lhůty na nový model Škody Superb IV generace jsou v současné době přibližně 3 měsíce. U některých modelů a výbav může být dodací lhůta delší. Výrobce Škoda Auto se snaží dodací lhůty zkracovat, ale stále jsou ovlivněny celosvětovým nedostatkem čipů.

17. Kolik stojí havarijní pojištění na nový model Škoda Superb IV generace?

Cena havarijního pojištění na nový model Škoda Superb IV generace závisí na několika faktorech, včetně:

 • Cena vozu
 • Motorizace
 • Výbava
 • Věk řidiče
 • Pravidelnost a způsob jízdy
 • Obec, ve které řidič bydlí

Průměrná cena havarijního pojištění na nový model Škoda Superb IV generace je v České republice přibližně 15 000 Kč ročně. U základního modelu s motorem 1,5 TSI o výkonu 150 koní a výbavovým stupněm Ambition se cena havarijního pojištění pohybuje v rozmezí od 12 000 do 18 000 Kč ročně. U vyšších výbavových stupňů a výkonnějších motorů je cena havarijního pojištění vyšší. Zde jsou příklady cen havarijního pojištění na nový model Škoda Superb IV generace pro jednotlivé výbavové stupně a motorizace:

Výbava Ambition

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 12 000 - 18 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 14 000 - 20 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 16 000 - 22 000 Kč

Výbava Style

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 13 000 - 19 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 15 000 - 21 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 17 000 - 23 000 Kč

Výbava L&K

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 14 000 - 20 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 16 000 - 22 000 Kč
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 18 000 - 24 000 Kč

Plug-in hybridní verze

 • Ambition: 13 000 - 19 000 Kč
 • Style: 15 000 - 21 000 Kč
 • L&K: 17 000 - 23 000 Kč

Samozřejmě je možné si havarijní pojištění sjednat na míru a přizpůsobit jej svým potřebám a možnostem. Například lze zvolit vyšší spoluúčast, což sníží cenu pojištění. Lze také sjednat připojištění, které kryje například škody na skelech, pneumatikách, nebo na elektronike.

18. Jaký má nový model Škoda Superb IV objem zavazadlového prostoru?

Objem zavazadlového prostoru nového modelu Škoda Superb IV závisí na karosářské variantě.

Liftback

 • Základní objem: 625 litrů
 • Maximální objem: 1760 litrů

Kombi

 • Základní objem: 660 litrů
 • Maximální objem: 1950 litrů

Oba objemy jsou vcelku velké a patří k nejlepším v dané třídě. Liftback má základní objem zavazadlového prostoru o něco větší než kombi, ale kombi má větší maximální objem.

Zavazadlový prostor nového modelu Škoda Superb IV je praktický a nabízí mnoho možností uspořádání. Je vybaven několika praktickými prvky, jako je elektrické otevírání a zavírání pátých dveří, nastavitelný podlahový panel, nebo síťový program.

19. Jaké je maximální přípustné zatížení u tažného zařízení u nového modelu Škoda Superb IV?

Maximální přípustné zatížení u tažného zařízení u nového modelu Škoda Superb IV závisí na karosářské variantě a motorizaci.

Liftback

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 1 800 kg
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 2 000 kg
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 2 100 kg

Kombi

 • 1,5 TSI o výkonu 150 koní: 1 800 kg
 • 2,0 TSI o výkonu 190 koní: 2 000 kg
 • 2,0 TSI o výkonu 265 koní: 2 100 kg

Plug-in hybridní verze

 • Ambition: 1 800 kg
 • Style: 2 000 kg
 • L&K: 2 100 kg

Maximální přípustné zatížení se vztahuje na hmotnost přívěsu včetně nákladu. Při couvání je nutné dodržet maximální rychlost 10 km/h.

Pro použití tažného zařízení je nutné zakoupit originální tažné zařízení Škoda. To je k dispozici v různých provedeních, včetně tažné zásuvky, elektroinstalace, nebo nosiče kol.

Proč si Superb zapůjčit Škoda Superb IV generace?

Pokud hledáte prostorný a pohodlný vůz, který nabízí řadu nejmodernějších technologií, pak je nový Superb skvělou volbou. Vyzkoušejte si ho ještě před koupí nebo jen tak, abyste byli mezi prvními, kdo si ho vyzkouší.

Zapůjčení nového Škoda Superb IV generace je skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet tento skvělý vůz. Můžete tak ověřit, zda vám vyhovuje a zda splňuje vaše očekávání.

1. Vyzkoušejte si vůz ještě před koupí

Pokud uvažujete o koupi nového Škoda Superb IV generace, je zapůjčení vozu skvělou příležitostí, jak si jej vyzkoušet ještě předtím, než se rozhodnete. Můžete tak ověřit, zda vám vyhovuje velikost, prostornost, jízdní vlastnosti a další parametry. Ano, rád bych si vyzkoušel novou Škodu Superb IV generace. Krátká projížďka kolem dealerství mi nestačí, abych si o autě udělal ucelený obrázek. Chtěl bych si auto vyzkoušet na delší trase, aby jsem mohl otestovat jeho jízdní vlastnosti, spotřebu paliva a další parametry. Zejména bych chtěl vyzkoušet, jak se auto chová na dálnici, jak je hlučné a jak se s ním jezdí v zatáčkách. Chtěl bych také vyzkoušet některé z technologií, které auto nabízí, jako je adaptivní tempomat nebo automatické nouzové brzdění.

Myslím, že je důležité si auto vyzkoušet před koupí, abyste si byli jisti, že vám vyhovuje. Pokud bych měl možnost vyzkoušet si novou Škodu Superb, určitě bych ji využil.

A co vy? Chcete si také vyzkoušet novou Škodu Superb IV generace? Zajímají vás detaily nové Škody Superb a chcete si vůz vyzkoušet na vlastní kůži?

2. Užijte si pohodlí a luxus

Nový Superb je prostorný a pohodlný vůz, který nabízí řadu luxusních prvků výbavy. Pokud hledáte vůz, ve kterém se budete cítit pohodlně a příjemně, je nový Superb skvělou volbou.

3. Využijte výhod autopůjčovny

Autopůjčovny nabízejí řadu výhod, které můžete využít. Například můžete si vůz zapůjčit na jakýkoli termín a na jakoukoli vzdálenost. Můžete také získat slevu, pokud si vůz zapůjčíte na delší dobu.

4. Vyzkoušejte si nové technologie

Nový Superb je vybaven řadou nejmodernějších technologií, jako je adaptivní tempomat, automatické nouzové brzdění, asistent jízdy v pruzích a adaptivní podvozek. Pokud chcete vyzkoušet nové technologie, je nový Superb skvělou příležitostí.