Powered by Smartsupp

Auta od 15 let

Ludek Grezo
Ludek Grezo
2024-02-02
Rychlé vyřízení objednávky přímo na stránkách. Pronájem auta na víkend splnil naše očekávání. Cena odpovídá kvalitě auta a služeb. Doporučuji
Lenka
Lenka
2024-01-28
+Výhodné podmínky pokud najedete s autem menší množství kilometrů. +Online podpora při výběru vozidla +Přistavení na adresu -nutnost platit kauci
Dominik Koubek
Dominik Koubek
2024-01-06
Půjčili jsme si auto na Vánoce a nový rok. Předání bylo velmi profesionální a příjemné. Auto bylo krásné a nebyl s ním žádný problém. Moc děkuju a vřele doporučuju!
mARTin
mARTin
2023-06-23
Autopůjčovna s nonstop provozem nám zajistila minibus pro celou rodinu. Všechno šlo jako po másle, do dvou hodin jsme ho měli před barákem. Doporučujeme.
Martin 81
Martin 81
2023-06-05
Pronájem auta na víkend proběhl bez problému. Nonstop autopůjčovna splnila vše dle počáteční dohody. Vstřícné jednání zaměstnanců a rychlé přistavení vozidla na adresu na poslední chvíli v pátek navečer si zaslouží 5/5

V České republice je minimální věk pro řízení motorového vozidla 18 let. Existuje však několik výjimek z tohoto pravidla. Tzv. mopedy, které mají motor o výkonu do 4 kW, mohou řídit osoby starší 15 let, které mají řidičský průkaz AM. Řidičský průkaz AM je nejnižší třídou řidičského průkazu v České republice a umožňuje řídit mopedy, tříkolky a čtyřkolky s motorem o výkonu do 4 kW.

Kromě mopedů mohou osoby starší 15 let také řídit motorové vozidlo, pokud jsou k němu připojeny jako žáci řidiče. To znamená, že musí být přítomna zkušená osoba s řidičským oprávněním příslušné skupiny, která vozidlo řídí a žákovi řidiče poskytuje pokyny.

Je důležité si uvědomit, že řidiči s řidičským průkazem AM nebo žáci řidiče jsou podléhají stejným pravidlům silničního provozu jako ostatní řidiči. To znamená, že musí dodržovat rychlostní limity, používat signalizaci a dávat přednost v jízdě.

Pokud plánujete v České republice řídit motorové vozidlo, je důležité, abyste si nejprve zjistili, jaké jsou věkové požadavky a jaké jsou pro vás specifické předpisy.